+30 698 434 2847 biuro@kretablanka.com

O MNIE:

Kreta.Blanka.Travel – to ja - Blanka Rzeżnicka, mama, żona Greka i mieszkanka Krety od wielu lat. Pochodzę z Regnowa, małej miejscowości pomiędzy Łodzią a Warszawą.

Jak trafiłam na Kretę?

Przez przypadek. Chciałam przeżyć przygodę i agencja animatorów, przypadkowo wysłała mnie na Kretę. Cóż, czasem wydaje mi się, że to jednak nie był przypadek, bo tutaj poznałam swojego przyszłego męża. Po dwóch latach pracy jako animator, zamieszkałam na wyspie, zaczęłam pracować w lokalnym biurze podróży, gdzie zajmowałam się również wynajmowaniem samochodów. Tam zdobywałam doświadczenie, które zaowocowało własnym biurem wycieczek, w którym możecie również wynająć własny środek transportu, a warto, bo zwiedzanie Krety na własną rękę to świetna przygoda.

Możecie też przyjechać i wpadać do mnie codziennie na kawę, bo biuro znajduje się w tym samym budynku, co apartamenty do wynajęcia oferowanie przez moich teściów. Jak to w Grecji – Kreta Blanka Travel to rodzinny interes, w którym wszyscy bierzemy udział i bardzo się wspieramy.

Ciekawostka dla uważnych:

Jestem mężatką, ale nie zmieniłam nazwiska, bo w Grecji nie trzeba. Od 1992 roku obowiązuje prawo znoszące obowiązek przejmowania nazwiska po mężu. Tutaj ślub kościelny, w tradycji ortodoksyjnej można wziąć trzy razy, także widzicie – luzik w każdej sferze życia…

Co Państwu oferuję:

Bogatą ofertę wycieczek po Krecie: od zwiedzania minojskich pałaców, rejsy statkami na inne wyspy po dzikie przygody jeepami w dzikich miejscach.

Apartamenty na wynajem: możecie przyjechać do mnie na wakacje, moje biuro jest w tym samym budynku, także zawsze służę pomocą.

Wynajem samochodów z pełnym ubezpieczeniem: jeśli planujecie zwiedzać Kretę na własną rękę, nie ma problemu, możecie u mnie wynająć samochód.

Oliwę i inne kreteńskie pyszności: w moim biurze pachnie oregano, możecie zamawiać także swojską oliwę od rolnika.

Dlaczego Kreta jest idealna na wakacje?

– słoneczna pogoda od maja jest gwarantowana,

– nie brakuje atrakcji dla małych i dużych podróżników,

– jedzenie jest fantastyczne,

– Kreteńczycy nas uwielbiają, dlatego można się tu czuć swobodnie,

– mam dla Was taką ofertę wycieczek i atrakcji, że o nudzie nie ma mowy.

Kreta to największa grecka wyspa i piąta co do wielkości na Morzu Śródziemnym, dlatego mówi się o niej „megalonissi” – wielka wyspa. Nie chodzi tu jednak o jej rozmiar – a o fakt, że jest w zasadzie samowystarczalna, ma wspaniałą historię, a jej mieszkańcy są dumni, gościnni i bardzo związani z wyspą.

To właśnie na Krecie odkryto, jedne z najstarszych, śladów pra- człowieka mające prawie 6 milionów lat, to tutaj rozkwitała niesamowita cywilizacja minojska, której pałace możecie zwiedzać. Znajdziecie też budowle, które zostawili po sobie rzymianie i możecie zobaczyć miejsca znane z greckiej mitologii.

– to tutaj wychował się bóg Zeus, ukryty przed straszliwym ojcem Kronosem. Wykarmiła go koza Almatea i opiekowały się nim nimfy.

– Europa, to przecież kreteńska księżniczka

– labirynt minotaura, mit o Dedalu i Ikarze czy Talosie– wszystko to działo się na Krecie!

Jeśli chcecie zwiedzać, znajdziecie tu setki ciekawych miejsc. Mam dla Was zorganizowane wycieczki autokarami, jeep safari po kreteńskich górach i wąwozach, wyprawy na malutkie wyspy otoczone lazurowym morzem. Jeśli jednak wolicie organizować sobie przygody na własną rękę, możecie wynająć u mnie samochód i ruszyć w siną dal.