+30 698 434 2847 biuro@kretablanka.com

Dlaczego Kreta jest idealna na wakacje?

– słoneczna pogoda od maja jest gwarantowana,

– nie brakuje atrakcji dla małych i dużych podróżników,

– jedzenie jest fantastyczne,

– Kreteńczycy nas uwielbiają, dlatego można się tu czuć swobodnie,

– mam dla Was taką ofertę wycieczek i atrakcji, że o nudzie nie ma mowy.

Kreta to największa grecka wyspa i piąta co do wielkości na Morzu Śródziemnym, dlatego mówi się o niej „megalonissi” – wielka wyspa. Nie chodzi tu jednak o jej rozmiar – a o fakt, że jest w zasadzie samowystarczalna, ma wspaniałą historię, a jej mieszkańcy są dumni, gościnni i bardzo związani z wyspą.

To właśnie na Krecie odkryto, jedne z najstarszych, śladów pra- człowieka mające prawie 6 milionów lat, to tutaj rozkwitała niesamowita cywilizacja minojska, której pałace możecie zwiedzać. Znajdziecie też budowle, które zostawili po sobie rzymianie i możecie zobaczyć miejsca znane z greckiej mitologii.

– to tutaj wychował się bóg Zeus, ukryty przed straszliwym ojcem Kronosem. Wykarmiła go koza Almatea i opiekowały się nim nimfy.

– Europa, to przecież kreteńska księżniczka

– labirynt minotaura, mit o Dedalu i Ikarze czy Talosie– wszystko to działo się na Krecie!

Jeśli chcecie zwiedzać, znajdziecie tu setki ciekawych miejsc. Mam dla Was zorganizowane wycieczki autokarami, jeep safari po kreteńskich górach i wąwozach, wyprawy na malutkie wyspy otoczone lazurowym morzem. Jeśli jednak wolicie organizować sobie przygody na własną rękę, możecie wynająć u mnie samochód i ruszyć w siną dal.